Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Hilgrims
Autor Wiadomość
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2023-12-27, 16:19   The Hilgrims

Tajemniczy projekt, którego członkowie występują pod dziwacznymi aliasami i grają na instrumentach o nieznanych nazwach typu "mystic shambourine", a i te informacje trudno znaleźć. Chcą grać dla nas koncerty, więc może kiedyś staną się bardziej ujawnieni. Póki co ujawniają przede wszystkim teksty, które niosą goood message i można je przeczytać całkiem dokładnie i nietajemnie w każdym z opublikowanych widełów (natenczas pięciu).

Dobrze, ale czym różnią się od starych dobrych Soundrops lub jeszcze starszych (czy jeszcze dobrrszych?) Triangelsów? Otóż różnią się zasadniczo, dlatego należy im się nowy wątek. Przede wszystkim - nie jest to już pastoral anymore. Pewnie gdzieś tam jakieś elementy się przewijają, ale w dalekich tłach. Jest to znacznie bardziej mainstream, nie należy się więc dziwić, że ilości odtworzeń na youtubie gonią sanah i mrozu - ale co z tego wynika? Wynikają plusy dodatnie i ujemne, jak to z mainstreamem. Fajne są te piosenki, choć myślę, że w porównaniu do soundropskich zdecydowanie przegrywają w kategorii oryginalności czy indywidualnego charakteru. Za to można je puścić każdemu i nie tłumaczyć, że to kolega w kuchni nagrywał - jest to muzyka zrealizowana w stu procentach profesjonalnie. Dodam tu (ponieważ wiadomo, że lubię się afiszować, że mam w dupie jak coś brzmi), że jakość brzmienia tych nagrań robi na mnie wielkie (pozytywne!) wrażenie, mam wrażenie, że rzadko, zwłaszcza w Polsce, muzyka brzmi tak klarownie i szlachetnie, rzekłbym. Uszy mi się otworzyły na słuchawkach i teraz już nawet, kiedy brzęczy w pokoju, to słyszę, jak świetnie brzęczy.

Z sześciu (?) ujawnionych dotąd piosenek wyróżnię zdecydowanie dwie: pierwszą i ostatnią. Właśnie dopiero co wyszła piosenka o tekście ewidentnie świątecznym, choć christmas time mistletoe and wine z tego pewnie nie będzie (nie pada słowo Krysmas, cóż) - ta piosenka jest bardzo krótka i introwertyczna, ale baardzo nam się tu podoba; przepiękny wokal!
No i pierwsza, Power (Pa-a!), to świetny numer, z mocno skontrastowaną zwrotką i refrenem, gdzie zwrotka ma wyśmienicie napisaną melodię, a refren ponosi i to powinien być hit.

Trzymamy kciuki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group