Strona korzysta z plików cookie zgodnie z info.

REMEMBER - jest opcja zmiany ustawien przegladarki :D

The Valley of Oblivion Strona Główna The Valley of Oblivion
The Soundrops official forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
album 24 - POPPY
Autor Wiadomość
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2020-01-05, 01:08   album 24 - POPPY



Blessed
Rubber Sail
Gardens
Lioness
Lullahi
For You To Sea
The Way Out
Tony
Life
Intervention
Simple
Bottom
Dyin' Again Again
Good Grace
Exclamation
Much Later On

https://thesoundrops.bandcamp.com/album/poppy

Kasia Zet - pożar w kuchni - Soverato, Kalabria - Life Prayer Eldredge'a - Coldplay - organy - czuwa nad wyjściami i powrotami - łamabamalamabama roknrol is king o miłości małżeńskiej - schola Kantamus - Joasia

Żaden album Soundrops nie powstawał tak długo i zdaje mi się jak gdyby przetoczyło się przez niego nie jedna ale kilka historii. Pierwsza połowa (z roku 2018) jest brudnawa i zgrzytliwa, bardzo uprościliśmy aranże i w sumie ton nadaje tu bardziej Paweł (on też wymyślił tytuł i poddał pomysł, żeby album był "wiosenny", nie zdając sobie sprawy, że to słowo mocno umocowane było wtedy w mojej "mitologii"). Druga połowa, z roku 2019, a zwłaszcza ostatnich kilka numerów rozpętanych przez pobyt we Włoszech, bardziej gruba i stonowana, cały ja, pod lukrowatymi powłokami całkiem rozlegle połacie śmierci.

Album wyszedł na świat gdy opowiadana w nim przeze mnei historia przestała mieć znaczenie. Ciekawe. Historia opowiadana przez Pawła nadal trwa oczywiście. Pocieszne kontrasty. The twain shall meet.
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2020-01-05, 10:58   

Ger - chyba się kolejność piosnek pomięszała...
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2020-01-05, 11:06   

w tych postach zawsze segreguję od najbardziej ulubionego

ale co racja to racja:

The Soundrops "Poppy"
1. Lioness (Ger/Paf) 02:24
2. Bottom (Paf/Ger) 03:05
3. Exclamation (Paf/Ger) 02:26
4. Life (Ger) 03:57
5. Simple (Ger) 01:05
6. Rubber Sail (Paf/Ger) 01:55
7. The Way Out (Paf/Ger) 00:42
8. Dyin' Again Again (Ger) 02:20
9. Tony (Paf/Ger) 02:56
10. Good Grace (Paf/Ger) 01:44
11. Much Later On (Ger) 02:22
12. Intervention (Ger) 02:12
13. Gardens (Ger) 03:17
14. For You To Sea (Ger) 02:36
15. Lullahi (for any hour) (Ger) 02:04
16. Blessed (Paf/Ger) 02:56

Ger: vocals, harmonies, guitars, bass, percussion, organ, piano, flute, mellotron samples
Paf: vocals, harmonies, guitars

okładka: Zosia Kuźmiak

nagrano na Poddaszu: 2018-2020
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2020-01-05, 11:13   

Paf, napisz swoją kolejność :)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2020-01-06, 13:35   

Pippin: A to przepraszam :D
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Witt
arcy


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 1801
Skąd: śąę
Wysłany: 2020-01-06, 18:56   

Może mi uda się za jakiś czas wpisać kolejność? Mam już swoich faworytów, i antyfaworytów też! :)
_________________
Słowianie na mchu jadali
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2020-01-09, 12:37   

album Poppy jest już na Spotifaju, Tidalu i Deezerze, dobija się też od Afryki i Chin (a to śmiszne!)

wczoraj po raz pierwszy w życiu słuchałem swojej muzyki z komercyjnego portalu streamingowego, domowa jakość dźwięku pomnożona przez ustawienia deezerowego playera na początku wydawała mi się tak potworna jak ton Maćka Sikały na Dżemborce, ale chyba z biegiem czasu się trochę poprawiła - o dziwo na Deezerze najlepiej brzmią inne numery niż u mnie na kompie, generalnie te bardziej "moje", z większą ilością nakładek i z podbitym basem - okazuje się, że warto siedzieć i dłubać, uff

z innej strony, album Poppy jest - jak to już się wspomniao - o wiele bardziej soundropsowy niż nawet najbardziej pod tym względem zespołowy dotychczas August

w numerach Exclamation, Blessed i przede wszystkim Tony po raz pierwszy w historii nie tylko muzyka ale i teksty zostały napisane wspólnie (w Tony'm powiedziałbym nawet, że pod dyktando Pawła)

w Rubber Sail po raz pierwszy w historii nie gram na żadnym instrumencie w piosence Soundrops - na obydwu gitarach Paweł

może kiedyś uda się jeszcze nagrać coś z Morelką, mam taką nadzieję

zobaczymy czy zwojujemy coś na tych Spotifajach - wrzucenie jednego albumu na rok kosztuje 18euro (w każdym następnym - 40euro) - jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie nieznajomych królika, to w następnej kolejności wrzucimy jakąś kompilację, a potem Love Love

w odróżnieniu od Witka ciąglę cenię numer Gardens ;)

_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2020-01-09, 14:45   

A ja mam dziwny pomys: chciałbym zaśpiewać Gardens.
Nie, że jak Lennon - że niby lepiej by zaśpiewał "Oh, Darling" ;) , tylko tak - żeby zobaczyć, jak by się to zmieniło. Bardzo fajna piosenka to jest
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Lodge 
pastoral rocker


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2795
Skąd: ęsowany
Wysłany: 2020-01-09, 14:55   

sprawdzałem czy mam jeszcze tracki do Gardens, ale nie mam - możemy kiedyś spróbować z Twoim wokalem :) , ale za jakiś czas, akurat TEGO numeru raczej bym teraz nie chciał znowu ruszać ;)
_________________
what will you do?
I will fight the zając of despair

Maire Brennan
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2020-01-09, 15:24   

spoko, to se poćwiczę w międzyczasie

BTW - na AppleMusic i iTunes jeszcze nie ma.

Ale wczoraj na AppleMusic natrafiłem na "The Choice". Znalazło to przez Last FM w powiązaniu z jakąś amerykańską uczelnią czy organizacją szkolącą kadry dla przemysłu muzycznego (sic!) :shock:
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
otoKarbalcy


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 2270
Skąd: ynawia
Wysłany: 2020-01-10, 06:56   

jeszcze a propos jakości i brzmienia - mam subskrypcję Tidala w rozszerzonej wersji (chyba bezstratna, czy jak to się tam określa). Płyta brzmi super - słychać selektywnie, w planach. Czasem tylko, jak by wokal był za blisko względem reszty (zwłaszcza w Life), ale to nie jest duży problem
_________________
Znitrz olimpijski nas prwAdzi
 
 
Stój, Halina!
Wall-R'Us


Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 704
Skąd: Ashbury-Haight
Wysłany: 2020-01-11, 23:46   

Przesłuchałem prawie wszystko i muszę powiedzieć, że ZNOWU zaczyna mi się podobać Soundrops :mrgreen:
_________________
When in doubt, relax, turn off your mind, float downstream.

GREETZ FOR THE CROAK'ERS!

 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2020-03-16, 16:54   

Osłuchawszy się nieco z Poppy'm jestem gotowy, żeby wyłuszczyć moje ulubione momenty, zresztą ponownie słuchając i wypisując na gorąco!

Intervention - całe, ewidentnie najlepszy numer!

Dyin'... - fajny chrapliwy wokal i fajny kontrast z tiu-tiurleniem pod spodem, gitara też fajna i zabawne gadanie ;)

Blessed - pasuje tu surowość aranżu: minimalem bym tego nie nazwał, ale ta gitara ta mocna, a nie dekorowana; dwugłos też bez efekciarstwa, tylko żeby coś przekazać; pamiętam, że autorzy niezwykle wysoko cenią, ja jeszcze nie przekonałem się w pełni, ale cały czas wydaje mi się to piosenka z potencjałem.

Tony - niewątpliwie najbardziej przebojowy i chwytliwy numer na płycie, faworyt na pierwszy odsłuch, ale broni się i przy kolejnych, np. bardzo interesujące brzmienia pojawiają się przy końcu!

The Way Out - okrutnie krótkie, ale zaczyna się fajowo!

Bottom - zwłaszcza refren mi się podoba (nie wiem, czy to refren, ale: doesn't have a bottom, doesn't have an end..., świetny dwugłos i niepokojący klimat; na same zwrotki nie zwróciłbym może uwagi, ale tworzą wspólną, niebanalną całość z refrenem, bardzo dobry numer

Life - pasowałoby na Round Triangle (które, jak pamiętamy, niezwykle mi się podobało); oczywiście skojarzenie za sprawą pianina, ale może nie tylko? Utwór bardzo delikatny, bogato zdobiony, zdecydowanie udany!


Hmmm... teraz dopiero połapałem się, że słuchałem w kolejności youtubowej (a skąd ona? tak mi wyświetliło od razu, gdy wszedłem na profil Soundrops), a nie właściwej... i tak mi się słuchało zdecydowanie lepiej, niż z bandcampa (pomijając reklamy, których włączało się więcej, niż niektóre numery mają wyświetleń :shock: )
Wedle takiej też kolejność wypisywałem tutaj uwaggi.
 
 
Crazy


Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2075
Wysłany: 2020-03-20, 18:24   

Nie wiem skąd (widocznie elsea słuchała?), znalazłem dziś na komputerze otwartą kartę, a tam Blessed. Posłuchałem. Posłuchałem drugi raz. Świetny numer!
 
 
Charczący Wuj 
szpieg argentyński


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 461
Skąd: Comodoro Rivadavia
Wysłany: 2020-03-30, 20:14   

Wysłuchałem na razie "Blessed" i "Much Later On" czyli ze skraju listy Gera.

"Much Later On"z dużą przewagą!
Fajny utwór i z ciekawie wplecionym akordem z "Gdzie ja tam będziesz ty"!
_________________
kochaj artyste
nawet gdybyś go polemizowaa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group